V roce 2018 kroužek není.

 

PÁTEČNÍ HRÁTKY

Od března 2017 pořádáme každý pátek kroužek pro děti, kde budeme tvořit, sportovat a hrát si v přírodě. Vždy jednou za 14 dní bude kroužek zaměřen na poznávání a ochranu přírody. Kroužek je součástí projektu "Hraním se učíme poznávat a chránit přírodu kolem nás", na nějž jsme získali dotaci z dotačního programu Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta Jihomoravského kraje.

Součástí projektu budou dva celodenní rodinné výlety za poznáváním přírody. První bude do CHKO Pálava a druhý na Králický Sněžník do Jeseníků, na Dolní Moravu.

 

PODROBNOSTI O KROUŽKU:

 
 

ZAMĚŘENÍ KROUŽKU

·      PŘÍRODA - pobyt venku, poznávání přírody –  vždy jednou za 14 dní

·      TVOŘENÍ – rukodělné a tvořivé činnosti – jednou za měsíc

·      SPORT – pohybové aktivity a hry – jednou za měsíc

Přehled na jednotlivé měsíce budeme zveřejňovat zde na webu Úpletu, na nástěnce ve škole, u knihovny a u hřiště.

TERMÍN a MÍSTO

Páteční hrátky budou probíhat vždy v pátek od 16:30 do 18:00. Základna bude v knihovně. Sraz dětí bude u knihovny, v případě SPORTU na fotbalovém hřišti.

VEDOUCÍ

Vedoucí se bude měnit podle zaměření. Přírodu povede Zdeněk Toul, tvoření Petra Přichystalová s Lucií Švagerovou, u sportu se bude střídat Jana Toulová, Leona Dufková, Bronislav Dufek, Zdeněk Toul a Daniel Ivkovič.

CENA

Za kroužek se neplatí. Náklady financuje Spolek Úplet a Jihomoravský kraj, prostory poskytuje obec Úsobrno.

V případě finančně náročnějšího materiálu na tvoření budeme nárazově vybírat určitou částku (max. 50,- Kč) – dáme vědět předem.

VYBAVENÍ DĚTÍ

Děti budou potřebovat odpovídající oblečení podle jednotlivých aktivit. Na pobyt v přírodě pevné boty a venkovní oblečení. Na tvoření převlečení, které se může ušpinit. Na sport sportovní obuv a sportovní oblečení.

 

Budeme se snažit vytvářet pro děti inspirativní, smysluplný a zajímavý program. V kroužku si budou především hrát a během her poznávat přírodu, sami sebe i svoje kamarády.

Pokud by někdo z vás měl zájem s námi na kroužku spolupracovat, neváhejte nás oslovit.